شرکت گروه توسعه فراگیر فولاد خوزستان ( سهامی عام )
                                                      Khouzestan Steel Faragir Development Group Co. (Public Joint Stock)
 
 
     -    دوشنبه 6 خرداد 1398

خرید 10 کامیون در راستای توسعه زیرساخت های حمل و نقل جاده‌ای فولاد خوزستان

 با توجه به اینکه هزینه ‌های حمل ‌و نقل سهم بسزایی در بهای تمام‌ شده شرکت فولاد خوزستان دارد، شرکت حمل‌ونقل جاده‌ای گنجینه پردیس در راستای مدیریت بهای تمام شده از سال گذشته به مجموعه فولاد خوزستان افزوده شده است.  از سوابق مدیریتی و اجرایی مدیرعامل این شرکت آقای دکتر صادقی مجد، می­توان به  مدیرعاملی اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور، معاونت اداره کل حمل‌ونقل و ترافیک سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، رئیس سازمان لیگ دوچرخه‌سواری و ... اشاره کرد ، از دیگر سوابق کاری ایشان، مدیرعاملی شرکت صنایع نساجی ایران، شرکت صانع و شرکت تهیه و توزیع مواد ریخته‌گری و قطعات صنعتی ایران (سودیکو) و شرکت سایپا لجستیک همچنین عضو کمیته حمل‌ونقل مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو کمیته حمل‌ونقل عمومی مرکز پژوهش‌های علمی مجلس شورای اسلامی بوده و به‌خوبی با زیروبم‌های موجود در این حوزه آشناست.

مدیرعامل شرکت گنجینه پردیس به انجام  برنامه‌ریزی‌های لازم در جهت پیشرو شدن شرکت گنجینه پردیس در صنعت حمل و نقل اشاره کردند، این شرکت برای به دست آوردن سهم بیشتری از بازار حمل‌ونقل خوزستان نیازمند تقویت زیرساخت­هاست، همچنین سعی در کسب اطمینان حداکثری شرکت فولاد خوزستان دارد تا  بتواند در پایان سال جاری، بازار حمل‌ونقلی که به ایشان منتقل‌شده به‌طوری مؤثر و کارا انجام دهد.

شرکت فولاد خوزستان جهت حمل مواد اولیه و محصولات خود از طریق حمل‌ونقل جاده‌ای، ریلی و دریایی استفاده می‌کند. سهم حمل‌ونقل جاده‌ای شرکت فولاد خوزستان از کل هزینه‌های حمل‌ونقل 60 درصد است و سالانه حدود 6 هزار میلیارد ریال از این بابت هزینه می کند. همان‌طور که می‌دانید به ازای تولید هر تن شمش فولادی، 3 تن مواد اولیه مورد نیاز است، همچنین شرکت فولاد خوزستان در سال گذشته با صادرات قریب به 2 میلیون تن محصولات فولادی به‌عنوان شرکت نمونه صادرات مطرح‌شده است، اگرچه سهم بیشتری از حمل محصولات به بندر امام خمینی(ره) جهت صادرات از طریق حمل ریلی صورت میپذیرد ولی در برخی مواقع به جهت  افزایش سرعت و  امکان دسترسی به جاده برای حمل محصولات ‌ از حمل جاده‌ای استفاده می‌شود.

شرکت گنجینه پردیس سعی کرده است در راستای حداکثر سازی منافع، همواره همراه شرکت فولاد خوزستان باشد. از مهمترین مأموریت های شرکت گنجینه پردیس تسهیل تأمین پایدار و امن، کنترل هزینه ها و مدیریت حمل‌ونقل جاده‌ای شرکت فولاد خوزستان است. در همین راستا، شرکت در مرحله اول از 50 دستگاه قرارداد بسته شده، به خرید 10 دستگاه کامیون اقدام نموده و پس از تجهیز و نصب GPS، آن‌ها را به‌صورت اجاره به‌شرط تملیک در اختیار رانندگان محترم قرار داده است. با استفاده از این 10 کامیون بخشی از ترافیک حمل شرکت فولاد خوزستان مدیریت و تکنولوژی‌های روز به‌صورت پایلوت به اجرا گذاشته خواهد شد. بدین منظور طی فراخوانی افراد مستعد انتخاب و آموزش‌های لازم داده‌ شده است، این شرکت خود را متعهد به تأمین اشتغال و ارائه خدمات مناسب به آن‌ها می‌داند. ایشان اشاره به تسهیلاتی برای رانندگان ازجمله سیستم‌های امتیازدهی و تشویقی و ... کردند و اظهار داشتند که برنامه‌ریزی‌ها باید به‌گونه‌ای باشد تا رانندگان بدون دغدغه معیشت، سلامت و با اطمینان خاطر به ارائه خدمات بپردازند. در صورت موفقیت‌آمیز بودن این طرح سال آینده یکصد دستگاه کامیون به مجموعه اضافه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گنجینه پردیس اضافه کردند: ازآنجاکه شرکت گنجینه پردیس توانایی، تکنولوژی و زیرساخت‌های لازم را در جهت مأموریت مدیریت حمل‌ونقل فولاد خوزستان ندارد، این مجموعه با دیگر شرکت‌های حمل وارد مذاکره شده تا با کمک یکدیگر تأمین امن و پایدار حمل­ونقل فولاد خوزستان را فراهم کنند و در حال حاضر با ۴ شرکت حمل ونقل  مستقر در معادن داخلی قرارداد همکاری منعقد گردیده و با بقیه شرکت­های حمل ونقل منطقه ای در حال مذاکره هستیم. همچنین از جمله کارهای ارزشمندی که برای افزایش توانمندی شرکت صورت گرفته می توان به افزایش سرمایه شرکت از ۲۵ میلیارد ریال  به ۴۵ میلیارد ریال، برگزاری کلاس های آموزشی برای پرسنل و راننده ها بصورت مستمر، اجرای الزامات HSE، تهیه آئین نامه، دستورالعمل ها، انتقال دفتر مرکزی به کیانپارس و تجهیز آن اشاره نمود.

در کنار این همکاری برنامه‌های لازم جهت ایجاد زیرساخت‌ها در جهت کنترل و نظارت بهتر با همکاری مدیران ارشد فولاد خوزستان صورت پذیرفته تا در آینده‌ای نزدیک شاهد آن باشیم که شرکت گنجینه پردیس از شرکت‌های پیشرو در استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا نظیر AVL،ITS  و... خواهد شد.

 ایشان در ادامه به مشکلات و موانع صنعت حمل‌ونقل جاده‌ای اشاره داشته و افزودند: ازجمله معضلات حمل‌ونقل جاده‌ای غیر الکترونیکی بودن فرآیند آن است که در این خصوص فولاد خوزستان قسمتی از فرآیند خود را طی سال‌های گذشته باهمت مدیران الکترونیکی انجام داده و هم‌اکنون پرداخت ها به‌صورت الکترونیکی انجام می‌گردد ولیکن این مقدار کافی نیست و شرکت خود را ملزم می‌داند تا در کوتاه ترین زمان ممکن، فرآیند حمل مانند صدور بارنامه، اعلام بار و ... را الکترونیکی نماید. تمامی کارکنان شرکت با تلاش و پیگیری‌های مستمر می‌کوشند تا یکی دیگر از دغدغه‌های مجموعه فولاد خوزستان را حذف و یا آن را مدیریت کند.

 تاریخ: چهار شنبه 10 آبان 1396     بازدید ها: 767     

 

 

شرکت گروه توسعه فراگیر فولاد خوزستان (سهامی عام)
 
     

 

 
(Khouzestan Steel Faragir Development Group Co. (Public Joint Stock
 
شرکت پیشگامان - sspe.ir